"Челси" бра страх срещу "Норич", лондончани биха с дузпи

Шампионът на Англия "Челси" се класира изключително драматично за четвъртия кръг в турнира за ФА Къп. На своя "Стамфорд Бридж" лондончани се наложиха с 6:4 след изпълнение на дузпи в преиграването с "Норич".

Редовното време завърши 1:1 след попадения на Миши Батшуай за домакините в 55-ата минута и Джамал Люис в 93-ата. В последвалите продължения "сините" останаха в намален състав, след като червени картони получи Педро и Алваро Мората.

При дузпите обаче играчите на Антонио Конте бяха безпогрешни и след 5:3 елиминираха своя съперник. В следващия кръг шампионите ще се изправят срещу състава на "Нюкасъл".

Място в следващата фаза на турнира намериха още тимът на "Суонзи", който се наложи с 2:1 над "Уулвърхемптън" и "Уиган", победил с 3:0 "Борнемут".