от 09.00 часа

Шампионът „Нефтохимик“ надви трудно ЦСКА

„Нефтохимик“ победи ЦСКА с 3:2 гейма
Снимка: БФ по волейбол

Шампионът „Нефтохимик“ спечели трудно гостуването си на ЦСКА с 3:2 гейма в дербито от 17-ия кръг на мъжкото волейболно първенство.

Бургазлии спечелиха лесно първия гейм с 25:16, а за домакините опитният Христо Цветанов започна като посрещач.

Във втората част играта беше значително по-равностойна, а „Нефтохимик“ поведе с 2:0 след трудно 26:24.

В третия гейм Валентин Братоев се контузи и беше заменен принудително от Андрей Николов, а "червените" спасиха три мачбола, за да спечелят драматично с 32:30.

В края на четвъртата част ЦСКА дръпна с 23:20, след което успя да победи с 25:22, а в игра за гостите се завърна Валентин Братоев.

В тайбрека отборът от Бургас поведе със 7:1 и нямаше проблеми да затвори мача след 15:10.

„Нефтохимик“ е на първо място в класирането, докато ЦСКА заема трета позиция до момента.