27 българи на Балканиадата по лека атлетика

Мирела Демирева
ЕПА/БГНЕС

Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) обяви имената на 27 състезателите, които ще участват на Балканиадата в зала за мъже и жени в Истанбул в събота. Отборът ни ще бъде воден от Габриела Петрова и Мирела Демирева, които през 2015 и 2016 година заслужиха отличията за „Спортист номер 1“ на България.

Гюле - Михаил Михалев

Силен "Левски" с категоричен успех над "Септември"

"Левски" победи категорично "Септември" с 4:1 като гост в мач от 22-ия кръг на Първа професионална футболна лига. С успеха "сините" събраха 45 точки и изостават на 6 точки зад лидерите "ЦСКА-София" и "Лудогорец", който е с мач по-малко. Възпитаниците на Делио Роси започнаха по-активно и действията се развиваха основно в половината на съперника. В..

публикувано на 24.02.18 в 19:54
Хосеп Гуардиола

"Манчестър Сити" удължава договора на Гуардиола

Футболният "Манчестър Сити" постигна споразумение да удължи договора с мениджъра си Хосеп Гуардиола, съобщава "Дейли Мейл". Новото споразумение между английския клуб и испански специалист ще бъде до края на сезон - 2020/21. Финансовите условия ще бъдат подобрени - новата му заплата ще бъде 20 милиона паунда годишно. Очаква се официалното удължаване на..

публикувано на 24.02.18 в 18:25
Радослав Панталеев

Боян Асенов и Радослав Панталеев стигнаха финалите на турнира "Странджа"

Боян Асенов (категория 56 кг) и Радослав Панталеев (91 кг) се класираха за финалите в своите категории на международния турнир по бокс "Странджа", който продължава в зала "София". Боян Асенов надигра Нурбол Калжанов от Казахстан с 4:1 съдийски гласа - 30:27, 28:29, 29:28, 29:28, 29:28. Така най-малкият от фамилията Асенови -18-годишният Боян, ще се..

публикувано на 24.02.18 в 18:21

Резултати от 22-ия кръг в Първа футболна лига

Мачове от 22-ия кръг в Първа професионална футболна лига: "Дунав" (Русе) - "Верея" (Стара Загора)  2:0 "Берое" - "Етър" (Велико Търново)  2:1 17.30 часа "Септември" (София) - "Левски" - пряко по програма "Хоризонт" петък "ЦСКА-София" - "Черно море"  0:0 неделя 15.00 часа "Пирин" (Благоевград) - "Витоша" (Бистрица) 17.30 часа "Славия" -..

публикувано на 24.02.18 в 17:21

"Берое" с минимална победа над "Етър"

Футболистите на "Берое" постигнаха втора пролетна победа в първенството и след успеха с 4:1 над "Черно море", сега надвиха "Етър" с 2:1 у дома. И трите гола паднаха преди почивката, а през втората част темпото падна доста. Иван Бандаловски и Педро Еуженио осигуриха с головете си беройци да имат вече 40 точки, на 2 от третия "Левски". "Етър" остава на 12-о..

публикувано на 24.02.18 в 17:18
Лестър

"Лестър" спечели само точка от "Стоук Сити" в Англия

Футболистите на "Лестър" и "Стоук Сити" завършиха наравно 1:1 в първа среща от 28-ия кръг на английската Висша лига. Джердан Шакири вкара първия гол в 43-ата минута за гостите. Грешка на Джак Бътланд, който си вкара автогол в 70-ата минута, донесе равенството на "лисиците". Домакините пропиляха няколко отлични възможности за пълен обрат, но Бътланд се..

публикувано на 24.02.18 в 17:03
Канада

Съставът на Канада спечели бронзовите медали от олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете

Съставът на Канада победи тима на Чехия с 6:4 (3:1, 0:0, 3:3) и спечели бронзовите медали на олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете. Капитанът Крис Кели и Андрю Ебет се разписаха по два пъти в малкия финал за деветкратните олимпийски шампиони, които не успяха да защитят титлите си от Ванкувър 2010 и Сочи 2014, но все пак стигнаха до отличията...

публикувано на 24.02.18 в 16:57