Цинзов, Чучуганов и Григорова не стигнаха до финала в спринта на класическото ски бягане в Пьончан

Снимка: БОК - Костадин Андонов

Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов и Антония Григорова не успяха да преодолеят квалификациите в спринтовата дисциплина в ски бягането – класически стил на олимпийските игри в Пьончан (Корея).

Българите не успяха да намерят място сред първите 30, които продължават на четвъртфиналите в дисциплината. При мъжете Цинзов финишира 59-и, а Чучуганов остана 68-и. При жените Григорова завърши на 66-о място.

Направихме една добра тренировка за старта на 15 километра. Чувствам се добре и смятам, че нивото ни е все по-добро. Пистата е добра, запознахме се с условията. Положително беше днешното ни участие, заяви след състезанието Веселин Цинзов.

Преди началото имаше известно напрежение, но сега след като финиширах, се чувствам доста по-добре. По правило повечето спринтове ги ползваме като тренировки за други дисциплини и така е и сега- преди 15-те километра. Мисля, че спринтът като цяло мина добре за нас и това е хубав момент да се адаптираме, добави Чучуганов.

Златото при мъжете спечели Йоханес Клаебо (Норвегия). Втори остана Федерико Пелегрино (Италия), а трети е руснакът Александър Болшунов.

При жените олимпийска шампионка стана 24-годишната Стина Нилсон (Швеция). Среброто заслужи норвежката Майкен Касперсен Фала, а бронзът остана за Юлия Белорукова от Олимпийски спортисти от Русия.

Деница Елисеева стигна четвъртфиналите на турнира по бокс "Странджа"

Европейската шампионка от София 2016 Деница Елисеева се класира за четвъртфиналите в категория до 57 кг на международния турнир по бокс "Странджа", който се провежда в столичната зала "София". В първата си среща от надпреварата днес 36-годишната софиянка спечели по категоричен начин с 5:0 съдийски гласа срещу англичанката Рейвън Чапман, като..

публикувано на 20.02.18 в 17:56
Испанецът Алберто Ундиано Майенко ще ръководи срещата-реванш от Лига Европа между „Милан“ и „Лудогорец“

Испанец ще свири „Милан“ – „Лудогорец“

Един от най-добрите испански съдии Алберто Ундиано Майенко ще ръководи срещата-реванш от 16-тина финалите на футболния турнир Лига Европа между „Милан“ и „Лудогорец“ в четвъртък. Първата среща завърши с убедителна победа на италианците с 3:0, а ответният двубой на „Сан Сиро“ е от 22.05 часа. Майенко е един от най-щастливите съдии за..

публикувано на 20.02.18 в 17:52

Германия изравни Норвегия по титли в Корея

Германия се изравни с лидера в класирането по спечели медали Норвегия по брой спечелени титли след 11-ия ден на Зимните олимпийски игри в Пьончан (Корея). Двете европейски страни имат по 11 златни медала до момента. Германците прибавиха 3 медала към актива си, след като техни състезатели обраха всички отличия в северната комбинация при..

публикувано на 20.02.18 в 17:27

Световно първенство по ски събира журналисти от над 30 държави в Пампорово

Престижното Световно първенство по ски за журналисти тази година ще се проведе в България, в курорта "Пампорово". 178 участници от 30 държави ще покажат своите спортни умения в дисциплините гигантски слалом, паралелен слалом и ски бягане. Организаторите ще представят страната ни и региона на Родопите с поредица от събития с акцент върху българското..

публикувано на 20.02.18 в 17:26

Всички медалисти от 11-ия ден на Игрите в Пьончан

Всички медалисти от 11-ия ден на зимните олимпийски игри в Пьончан: Фигурно пързаляне, танцови двойки: 1. Теса Въртю/Скот Мойр (Канада) - 206.07 точки 2. Габриела Пападакис/Гийом Сисерон (Франция) - 205.28 3. Мая Шибутани/Алекс Шибутани (САЩ) - 192.59 Ски-свободен стил, халфпайп, жени: 1. Каси Шарп  (Канада) - 95.80 точки..

публикувано на 20.02.18 в 17:23
Германия спечели всички медали в ски-северната комбинация от голяма шанца на олимпийските игри

Германия взе всички медали в ски-северната комбинация

Германия спечели пълен комплект медали в ски-северната комбинация от голяма шанца на олимпийските игри в Пьончан. Шампион стана Йоханес Ридзек с 23:52.5 минути, който донесе втора титла на Германия в северната комбинация от олимпиадата в Корея. Втори и трети останаха неговите сънародници Фабиан Рийсле и Ерик Френцел. Двукратният олимпийски..

публикувано на 20.02.18 в 17:18
Бруно Лабадия

Бруно Лабадия пое "Волфсбург"

Бруно Лабадия е новият старши треньор на германския елитен отбор "Волфсбург". Лабадия наследи на поста Мартин Шмид, който снощи изненадващо подаде оставка. 52-годишният Лабадия, бивш треньор на "Байер"  Леверкузен, "Хамбургер" и "Щутгарт", подписа договор до лятото на 2019 година.  "Волфсбург" заема 13-ото място в..

публикувано на 20.02.18 в 15:21