Сноубордистът Шон Уайт с титлата в дисциплината халфпайп

Шон Уайт

Шон Уайт стана най-успешният състезател по сноуборд за всички времена, след като триумфира с третата си олимпийска титла. В Пьончан представителят на САЩ спечели златен медал в дисциплината халфпайп. На "Финикс Сноу Парк" Уайт записа резултат от 97,75 точки в последната трета част от състезанието, изпреварвайки японския тийнейджър Аюму Хирано, който има 95,25 точки. Трети се нареди австралиецът Скот Джеймс с 92,00 точки.

31-годишният Шон Уайт, който спечели златни медали в Торино 2006 и Ванкувър 2010, осигури олимпийска титла номер 100 в актива на САЩ от зимни олимпийски игри. Американецът получи 94,25 точки след първата част от надпреварата, но след това беше едва седми във втората част със само 55,00 точки. Тогава лидер стана олимпийският вицешампион от Сочи 2014 Аюму Хирано с 95,25 точки.

Американският отбор се поздрави с четвъртата си титла в сноуборда от игрите в Пьончан. САЩ има 4 златни и общо 7 медала от олимпиадата в Република Корея до този момент.

„Левски“ хвана пътя за Европа

Отборът на „Левски“ победи „Черно море“ с 4:1 в баража за класиране в турнира по футбол Лига Европа. Габриел Обертан бе точен в 24-ата минута, Сержиу Буш удвои в 39-ата минута. Мехди Фенуш върна един гол в 55-ата минута, но Васил Панайотов сложи точка на спора в четвърт час преди края. До края на срещата „сините“ стигнаха до още един гол, дело на..

публикувано на 24.05.18 в 22:46
Григор Димитров започва срещу Троицки на „Ролан Гарос“

Григор Димитров ще срещне Виктор Троицки (Сърбия) в първия кръг на започващото в неделя Откритото първенство на Франция по тенис. 27-годишният Димитров е поставен под номер 4 в схемата, като има три победи и две загуби срещу Троицки. 32-годишният сърбин е 89-и в световната ранглиста. Димитров победи Троицки в последния мач между двамата на турнира..

публикувано на 24.05.18 в 21:40
„Дунав“ оцеля в Първа лига

Отборът на „Дунав“ (Русе) запази мястото си в Първа лига по футбол, след като победи „Царско село“ с 2:1 в баража, игран в Пловдив. Головете за русенци вкараха Бирсент Карагерен (60) и Мухамаду Ндиайе (75), а за Царско село“ се разписа 2:1 Георги Минчев (82).  В 36-ата минута съдията Николай Йорданов отсъди дузпа за „Дунав“, но ударът на Исмаил Иса..

публикувано на 24.05.18 в 20:37

Григор Димитров срещу Виктор Троицки на „Ролан Гарос“

Григор Димитров започва участието си на турнира от Големия шлем „Ролан Гарос“ с двубой срещу сърбина Виктор Троицки. Българинът игра с този съперник в Париж през 2016-а и отпадна в първи кръг в петсетов двубой. Димитров е поставен под №4 в схемата и е половината на втория Александер Зверев. Той е и в една четвърт с Давид Гофен...

публикувано на 24.05.18 в 20:36
Българин е на финал за Световната купа по модерен петобой

Димитър Кръстанов спечели полуфиналната серия и се класира за финала на Световната купа по модерен петобой за мъже и жени, която се провежда в София. От днешните дисциплини - плуване, фехтовка, бягане и стрелба, Кръстанов събра 1146 точки, което го изведе на първа позиция от всичките 93 участници на полуфиналите. Състезателите бяха разделени..

публикувано на 24.05.18 в 19:45
Германец взе първа етапна победа на Джирото

Германецът Максимилиан Шахман  спечели 18-ия етап от обиколката на Италия по колоездене. 24-годишният Шахман бе най-бърз по 196-километровото трасе от Абиатеграсо до Прато Невозо и финишира с време 4.55:42 часа, записвайки първи етапен успех в тазгодишното издание на Джирото. Втори, на 10 секунди, остана Рубен Пласа (Испания), а трети на 16 секунди..

публикувано на 24.05.18 в 19:35

„Левски Лукойл“ изравни на „Балкан“ за титлата в баскетбола

Отборът на „Левски Лукойл“ победи „Балкан“ със 71:65 (20:19, 17:10, 20:17, 14:19) т. при доиграването на втория мач за титлата в мъжкото ни първенство по баскетбол. Срещата бе прекъсната вчера 3.01 минути преди края при 66:59 т. заради инциденти с публиката на домакините и така двубоят се доигра пред празни трибуни в зала „Универсиада“. Резултатът..

публикувано на 24.05.18 в 18:54