от 07.00 часа

"Лудогорец" загуби с 0:3 от "Милан"

"Лудогорец" загуби от "Милан" с 0:3 в първия мач от 1/16-финалната фаза на Лига Европа, игран на "Лудогорец Арена" в Разград.

Шампионите на България бяха равностойни на именития си съперник в голяма част от двубоя, но класата на италианския гранд си каза думата и "росонерите" стигнаха до класически успех. Първата част бе оспорвана, но в самия край Кутроне даде преднина на гостите с удар с глава след центриране на Хакан Чалханоглу отляво.

След почивката разградчани се опитаха да се върнат в мача, но в 64-тата минута Козмин Моци направи глупаво нарушение в наказателното поле на "орлите" и Рикардо Родригес покачи на 2:0 от отсъдената дузпа.

В последната минута на мача резервата Фабио Борини оформи крайното 3:0 с прецизен изстрел по земя. По този начин "росонерите" на практика обезсмислиха реванша в Милано след седмица.