от 07.00 часа

Григор Димитров пак е четвърти в световната ранглиста

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за втори път след 2013 г. за полуфиналите на турнира по тенис в Ротердам с награден фонд 2 милиона евро. Поставеният втори в схемата наш тенисист победи в четвъртфинален мач руснака Андрей Рубльов с 6:3 и 6:4 за 76 минути. С успеха 26-годишният хасковлия си гарантира завръщане на четвъртото място в световната ранглиста, от което ще измести германеца Александър Зверев.

Срещу 20-годишния руснак (34-ти в света) Григор реализира 12 аса и спечели 82% от точките при свой първи сервис. Решаващо за крайната победа бе затвърждаването на пробива при 4:3 във втория сет. В продължилия 10 минути осми гейм Димитров поведе с 40:0, стигна се обаче до 5 изравнявания, но нашият тенисист не позволи изравняване в геймовете.

Утре в полуфиналите Григор ще срещне четвъртия в схемата Давид Гофен (Белгия), който спечели без игра срещу отказалия се поради заболяване чех Томаш Бердих.