„Левски“ и „Берое“ не успяха да си отбележат гол

"Левски" и "Берое" завършиха 0:0

Отборите на „Левски“ и „Берое“ завършиха 0:0 в мач от 23-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион „Георги Аспарухов“.  Домакините играха повече от 20 минути с човек повече.

Преди срещата бяха почетени починалите наскоро легенди на клуба Павел Панов и Цветан Веселинов - Меци, както и Георги Марков. Химнът на България беше пуснат в чест на 3-и март.

В 29-ата минута Станислав Костов от „сините“ направи отличен пробив отдясно, след което намери връхлитащия Паулиньо, който стреля, но Иван Иванов изби с глава от голлинията.

Второто полувреме започна с няколко минути закъснение, тъй като феновете на "сините" хвърляха снежни топки към вратаря на гостите Душан Перниш.

В 69-ата минута Педро Еуженио от състава на „Берое” получи жълт картон за симулация, който му беше втори и той беше изгонен от главния съдия Николай Йорданов.

Малко след това мачът беше спрян за няколко минути, заради нова снежна канонада от запалянковците от сектор „А“.

До края на мача футболистите на „Левски“ владееха инициативата, но не стигнаха до голово положение.

„Сините“ са трети в класирането с 46 точки, „Берое“ е след тях с 41 точки. Води „Лудогорец“ с 54 точки, втори е ЦСКА-София с 51 точки.