"Марица" и "Левски" с първи победи в полуфиналите

Волейболистките на „Марица“ са на крачка от финал
Снимка: Архив

Отборите на "Марица" и "Левски" записаха първи победи в полуфиналите на волейболното първенство при жените.

Защитаващият титлата си по волейбол отбор на "Марица" нямаше проблеми със състава на "Берое" и спечели с 3:0 гейма за 71 минути пред 200 зрители в залата на Пловдивския университет. Най-много точки в мача - 13, отбелязаха Десислава Николова за "Марица" и Веселина Григорова за "Берое".

В София "Левски" даде само гейм на ЦСКА за победата с 3:1. Реваншите са на 16-ти март, играе се до две победи.

Пламен Константинов е обезпокоен от многото контузени

Петима волейболни национали тренират на облекчен режим

Петима състезатели от мъжкия национален отбор по волейбол на България не тренират пълноценно на стартиралата подготовка за Световното първенство в България и Италия през септември, съобщи пред БНТ старши треньорът Пламен Константинов. На облекчен режим са Георги Братоев, Теодор Теодоров, Боян Йорданов, Николай Николов и присъединилия се сега..

публикувано на 20.07.18 в 13:05
Валтери Ботас

Валтери Ботас поднови договора си с “Мерцедес“

Финландският пилот Валтери Ботас подписа нов едногодишен договор с "Мерцедес", съобщиха от отбора от Формула 1. В контракта е заложена и опция за продължаването му с още една година след края на сезон 2019. Новината за новия контракт на Ботас идва само ден след като стана ясно, че и световният шампион Люис Хамилтън е сложил подписа си под..

публикувано на 20.07.18 в 12:16
Даниел Иванов-Аоияма

Аоияма отстъпи на Хокутофуджи

Българският сумист Даниел Иванов-Аоияма загуби схватката си от 13-ия кръг на Юлския турнир в Нагоя. По този начин 192-килограмовият маегашира-11 пропусна първата възможност да запише осма победа в надпреварата, с която да си осигури положителен баланс. Все пак гигантът от Елхово ще има още два шанса да се поправи, тъй като към момента е с..

публикувано на 20.07.18 в 11:55
Васко Младенов

Васко Младенов на полуфинал в Тайван

Националът за Купа „Дейвис“ Васко Младенов продължава доброто си представяне на тенис турнира в Тайван с награден фонд 25 000 долара и е вече на полуфинал. Българинът отстрани четвъртия поставен Никълъс Хю от Съединените щати с 6:3, 3:6, 6:2 в двучасов двубой. Младенов постигна четири пробива в двубоя, а допусна два. Той завърши..

публикувано на 20.07.18 в 11:23
Новицки (в бяло) ще стане първият баскетболист с 21 сезона н НБА

Дирк Новицки пред рекорд в НБА

Германското тежко крило на „Далас Маверикс“ Дирк Новицки подписа нов едногодишен договор, съобщиха от клуба от НБА. 40-годишният Новицки се завръща за 21-вия си пореден сезон с екипа на "Далас", с които спечели титлата през 2011 година. Ако запише дори и един мач през новия сезон, Новицки ще счупи рекорда на Коби Брайънт и ще стане първият..

публикувано на 20.07.18 в 11:12
Неймар остава в Париж

Неймар остава в „Пари Сен Жермен“

Бразилският нападател Неймар заяви, че няма никакво намерение да напуска „Пари Сен Жермен“ и да ходи в „Реал“. „Имам договор и оставам. Отидох в Париж заради новите предизвикателства и за да постигна резултати. Нищо не се е променило. Насявам се да направим успешен сезон с ПСЖ. Медиите обичат да пускат слухове, но всички знаят колко много..

публикувано на 20.07.18 в 10:45
Ел Маестро е доволен само от класирането на отбора

Ел Маестро: Знаех, че Десподов ще вкара петата дузпа

Старши треньорът на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро призна, че не е останал доволен от представянето на неговия отбор в реванша с латвийския „Рига“ от първия предварителен кръг на Лига Европа. След победата с 1:0 в първия мач, вчера „червените“ трябваше да изстрадат класирането за следващата фаза след драма с дузпи в реванша. Николай Бодуров и..

публикувано на 20.07.18 в 10:04