Григор Димитров отпадна в Маями

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд близо 8 милиона долара. Поставеният под номер 3 Димитров загуби от Жереми Шарди (Франция) с 4:6, 4:6 за 85 минути.

За 31-годишния французин това е втора победа срещу българина от общо пет мача и първа от 2011 година насам.

Шарди стигна до успеха, след като направи по един пробив в двата сета. Той взе подаването на българина в десетия гейм, за да спечели първата част.

Двамата играха без пробиви до десетия гейм на втория сет, когато Димитров поведе с 30:0 при свой сервис, но Шарди изравни. Последва грешка на българина, която доведе до мачбол за съперника му. Французинът се възползва и с втория си пробив приключи мача.

Шарди завърши с 5 аса и 5 двойни грешки, а Димитров имаше само една възможност за пробив в целия двубоя.

В четвъртия кръг Жереми Шарди ще играе срещу Милош Раонич (Канада), който елиминира Диего Шварцман (Аржентина) със 7:6(5), 6:3.