Борислав Цонев преподписа с „Берое“

Цонев (в средата) поднови договора си със старозагорци

Един от основните играчи на „Берое“ Борислав Цонев преподписа днес предсрочно своя договор с клуба. Халфът се присъедини към отбора през лятото на 2016 г. и до този момент е изиграл 46 срещи с екипа на тима, в които има и 5 попадения.

Преди броени дни той донесе победата на „Берое“ над „Ботев“ със страхотен гол в самия край на срещата.

Ръководството на клуба изразява задоволството си от преподписването на договора с един от най-перспективните футболисти в България, който още не е навършил 23 години.

Борислав Цонев е роден на 29 април 1995 г. в Благоевград. Играе като полузащитник. Цонев е юноша на „Пирин“, но през 2009 г. преминава в школата на софийския „Левски“. За „сините“ той записва участие в 42 срещи на представителния отбор, в които има 5 гола.

Цонев е юношески и младежки национал на България. Трикратен сребърен медалист с отбора на „Левски“.

ЦСКА- София с равенство срещу „Берое“, „Левски“ и „Лудогорец“ с победи

„Берое“ и ЦСКА- София завършиха наравно 1:1   в среща от 31-вия кръг на Първа професионална футболна лига. В другите две срещи „Лудогорец“ победи като гост с 4:2 „Ботев“ (Пловдив), а   „Левски“ надигра „Верея“ с 2:0. Резултати и голмайстори: „Левски“ – „Верея“ - 2:0    Голмайстори: 1:0 - Холмар Ейолфсон в 41 - та минута, 2:0 - Роман..

публикувано на 21.04.18 в 22:00
Сесил Каратанчева

Сесил Каратанчева отпадна от турнира в Дотън

Сесил Каратанчева отпадна в полуфиналите на тенис турнира на червени кортове в Дотън (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. Българката загуби от представителка на домакините Тейлър Таунзенд с 6:4, 3:6, 2:6. 28-годишната софиянка направи серия от четири поредни гейма, за да поведе с 4:2, след което 108-ата в света в момента Таунзенд..

публикувано на 21.04.18 в 21:51

Веселин Топалов изпусна победата срещу Дин Лирен в Азербайджан

Веселин Топалов изпусна победа с черните фигури срещу китаеца Дин Лирен в третия кръг на шахматния турнир в Шамкир (Азербайджан). Партията завърши реми на 58-мия ход. Това беше 15-о реми в първите 15 срещи от надпреварата, в която участват десет шахматисти. Така   всички те имат по 1.5 точки. В четвъртия кръг Топалов ще играе с белите срещу..

публикувано на 21.04.18 в 21:48

Григор Димитров: Вярвам, че ще дойде ден, в който ще мога да победя Надал на тази настилка

"Уроците са най-ценни за мен. Мразя да губя. Виждате ме да се усмихвам. Аз съм позитивен човек, но дълбоко в себе си съм наранен, защото мразя да губя. Просто е. Но така е в живота. Надявам се в бъдеще да нещата да се обърнат в моя полза. Вярвам, че ще дойде ден, в който ще мога да победя Надал на тази настилка", това заяви Григор Димитров след..

публикувано на 21.04.18 в 21:43

Калоян Станчев оглави федерацията по автомобилизъм

Калоян Станчев е новият президент на Българската федерация по автомобилен спорт. Той получи подкрепата на 51 делегатите на Общото отчетно-изборно събрание на централата. Станчев, който е експерт в областта на дисциплината "драг", се кандидатира за трети път за поста и беше единственият претендент за мястото на досегашния шеф на БФАС Владимир..

публикувано на 21.04.18 в 21:25
Националките останаха четвърти в Европа

Волейболистите ни до 17 години изпуснаха бронза на европейското в София

Националният ни отбор по волейбол пропусна да спечели бронзовото отличие и остана на четвърто място на Европейското първенство, което се провежда в столичната зала "Христо Ботев". В мача за третото място българките отстъпиха пред състава на Турция с 1:3 гейма, в отделните части 21:25, 20:25, 25:21, 19:25 точки.   Възпитаничките на Стоян..

публикувано на 21.04.18 в 20:16

България с петима финалисти на световната купа по аеробика в Токио

България има петима финалисти на световната купа по спортна аеробика, която се провежда в японската столица Токио. Дарина Пашова и Ана-Мария Стоилова ще се борят за медалите в категория индивидуално жени. Пашова влезе сред най-добрите с трета по сила оценка от 20.850 точки. Стоилова има 20.450 точки и е седма в квалификациите. При..

публикувано на 21.04.18 в 19:59