12 медала за гимнастичките ни от Корбей Есон

Снимка: БФХГ

12 медала спечелиха българските гимнастички на международен турнир по художествена гимнастика във френския град Корбей Есон.

При жените във финалите на отделните уреди Ерика Зафирова и Петя Борисова извоюваха четири отличия, от които две златни. Зафирова спечели първото място в този с топка и сребърен с бухалки, а Борисова - златен с лента и бронзов с обръч.

С обръч Борисова получи оценка от 16.650 точки и грабна бронза. Златото спечели Юлия Евчик (Беларус) с оценка 17.000 точки, а среброто - Екатерина Веденеева (Русия) с 16.900точки.

С топка Ерика Зафирова игра отлично и с оценка от 17.900 стигна до златото. С бухалки тя получи оценка от 16.700, което й донесе сребърен медал. Шампионка стана Юлия Исачанка (Беларус) със 17.350 точки, а трета се нареди Юлия Евчик (Беларус) с 16.650 точки.

Борисова изигра отлична лента и грабна златото с оценка от 17.100 точки. Втора се класира Юлия Евчик (Беларус) с 16.900, а трета - Екатерина Веденеева (Русия) с

При девойките спечелените отличия са 8 - три златни, три сребърни и две бронзови.

С обръч златото взе Татяна Воложанина, а сребро - Анна Келман. С топка Елизабет Йовчева е със сребърен медал, а Татяна Воложанина с бронзов. С бухалки шампионка е Татяна Воложанина, а трета се нареди Анна Келман. Келман е първа с лента, пред Воложанина.