Живко Миланов шампион на Кипър

Живко Миланов

АПОЕЛ (Никозия) спечели шеста поредна и общо 27-а титла в кипърското футболно първенство след драматичен обрат с 2:1 срещу "Анортозис" в последния кръг от шампионата. След успеха възпитаниците на португалския спец Бруно Балтазар вече са недостижими на върха с 86 точки.
Българският защитник Живко Миланов не игра за домакините. Той беше изваден от картотеките за пролетния полусезон заради травма.
Друг българин Владимир Гаджев пък остана резерва в състава на "Анортозис", който откри резултата чрез испанеца Мигел Паланка в средата на първото полувреме. Емилио Нсуе изравни малко преди почивката, а две минути преди края бенинският нападател Микаел Поте вкара за 2:1 и гарантира титлата за АПОЕЛ.
"Аполон" Лимасол остава със сребърните медали, а "Анортозис" грабна бронзовите отличия.