Симона Халеп ще спори с Елина Свитолина за титлата в Рим

Симона Халеп

Световната номер 1 Симона Халеп победи Мария Шарапова с 4:6, 6:1, 6:4 и се класира на финала на силния турнир по тенис на червени кортове в Рим с награден фонд 2,7 милиона евро. В спор за титлата Халеп ще срещне шампионката в Рим Елина Свитолина в повторение на миналогодишния финал, когато отново двете стигнаха до заключителния мач. По-рано вчера Свитолина елиминира 26-а в света Анет Контавейт (Естония) с 6:4, 6:3 за 74 минути.
Шарапова успя да спечели първия сет, в който двете си размениха серия от пробиви, но след това Халеп взе контрола върху мача и успя да обърне резултата. Във втория сет румънката подобри сервиса си и даде само гейм на Шарапова, а в решителната трета част рускинята видимо бе по-уморена и отстъпи с 4:6 след близо два часа и половина игра.