Красен Кралев ще присъства на откриването на Световното по футбол

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев ще присъства на церемонията по откриването и на първия мач на световното първенство по футбол в Москва.

Спортният министър ще участва и в работната среща по повод борбата с манипулирането на спортните състезания, организирана от разширеното частично споразумение за спорт на Съвета на Европа и от Министерството на спорта на Руската федерация.

Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа след като победи Реал Мадрид с 4:2

Отборът на Атлетико Мадрид спечели Суперкупата на Европа за трети път в историята си, след като победи градския си съперник Реал Мадрид с 4:2 след продължения в естонската столица Талин. Двубоят започна отлично за победителя в Лига Европа от миналия сезон, след като още преди да е изминала минута, централният нападател на тима Диего Коста се пребори за..

публикувано на 16.08.18 в 01:04
Лионел Меси

„Барселона“ разгроми „Бока Хуниорс“

„Барселона“ разгроми аржентинския „Бока Хуниорс“ с 3:0 и спечели купата "Жоан Гампер". Двубоят се игра пред над 70 хиляди зрители на "Камп Ноу". Испанският футболен шампион спечели двубоя с попадения на новото попълнение Малком в 18-ата минута, на Лионел Меси в 39-ата и на Рафиня Алкантара в 67-ата. За Меси това беше първо попадение като..

публикувано на 15.08.18 в 21:48
Слоун Стивънс

Слоун Стивънс с нов успех в Синсинати

Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати с награден фонд 2.87 милиона долара. Поставената под номер 3 в схемата американка победи квалификантката Татяна Мария (Германия) с 6:3, 6:2 за 71 минути. Стивънс, която миналата седмица загуби финала на турнира..

публикувано на 15.08.18 в 21:46
Пламен Коанстантинов

Волейболистите ни биха Русия във Варна

Националният ни отбор по волейбол за мъже спечели тренировъчната двустранна игра срещу Русия, която се проведе в Двореца на културата и спорта във Варна. Нашите се наложиха над победителя в дебютното издание на Лигата на нациите с 3:2 гейма (23:25, 25:23, 21:25, 25:16, 15:7) за 1:58 часа. Селекционерите на двата тима Пламен Константинов и..

публикувано на 15.08.18 в 21:25

Голмайсторът на „Ботев“ пропуска пловдивското дерби

Голмайсторът на „Ботев“ (Пловдив) Стивън Петков няма да играе в дербито с „Локомотив“ (Пловдив) от 5-ия кръг на Първа футболна лига. Това  стана ясно преди днешната тренировка на "канарчетата". Нападателят на "жълто-черните" има травма на глезена и ще бъде извън терените поне 20 дни. Той получи контузията по време на мача с „Берое“ от..

публикувано на 15.08.18 в 21:21
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов четвъртфиналист на двойки в Меербуш

Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Меербуш (Германия). Турнирът е с награден фонд 43 хиляди евро и гостоприемство. Кузманов и Максим Жанвие (Франция) елиминираха вторите поставени Дъстин Браун и Андре Бегеман..

публикувано на 15.08.18 в 21:15
Александър Донски

Донски спечели срещу британец в Синтра

Александър Донски се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Синтра (Португалия), с награден фонд 15 хиляди долара. В първия кръг на основната схема Донски спечели драматична победа срещу Джордж Хоугтън (Великобритания)  с 6:3, 2:6, 7:6(5) за 2:44 часа. Българинът изоставаше с 3:5 в решителната трета част, но успя да..

публикувано на 15.08.18 в 21:11