от 21.00 часа

Федерер записа 19-а поредна победа

Федерер измъкна инфарктна победа
Снимка: Ройтерс

Водачът в световната ранглиста по тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира на трева в Хале (Германия) от категория АТР 250..
Защитаващият титлата си Федерер елиминира австралиеца Матю Ебдън със 7:6(2), 7:5 за 88 минути и регистрира 19-а поредна победа на зелени кортове,  като започна поредицата именно в германския град през миналата година.
Първият сет премина без пробиви, а в тайбрека 36-годишният швейцарец взе първите три и последните четири разигравания, за да поведе в резултата.
Във втората част Ебдън на два пъти повеждаше с пробив, като при  5:4 сервираше за сета, но Федерер проби, а след това продължи серията си на четири поредни гейма, за да стигне до пълен обрат и до крайния успех.
За място на финала швейцарецът ще играе срещу 109-ия в света квалификант Денис Кудла (САЩ), който спечели срещу японеца Юичи Сугита с 6:2, 7:5.