България отстъпи на Германия в Техеран

Снимка: БГ Волейбол

България загуби драматично срещу Германия  с 2:3 (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 13:15) в двубой от група 19 на волейболната Лига на нациите, който се проведе в Техеран (Иран).

"Трикольорите" на два пъти повеждаха в резултата при 1:0 и 2:1 гейма, но допуснаха обрат след 13:15 в тайбрека на двубоя, който продължи близо два часа и половин

В заключителния, пети, гейм България отстъпваше с 8:12, но успя да се върне в мача при 12:13, ала в крайна сметка не успя да стигне до успех в мача.

Най-резултатен за националния отбор беше Валентин Братоев с 15 точки, капитанът Боян Йорданов добави 14 точки, а Светослав Гоцев записа 10 точки.

В събота от 17.00 часа българите ще се изправят във втория си мач срещу домакините от Иран.