Халеп продължава на "Уимбълдън", шампионката Мугуруса отпадна

Симона Халеп

Водачката в световната ранглиста по тенис Симона Халеп от Румъния се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Халеп, която през миналия месец спечели първата си титла от Големия шлем след триумф на "Ролан Гарос", победи китайката Сайсай Чжън със 7:5, 6:0 за 76 минути.

Румънката, която е полуфиналистка от "Уимбълдън" през 2014 година, отстъпваше с 3:5 в първия сет, но до края направи серия от 10 поредни гейма и затвори мача.

Следващата съперничка на румънката е Су-Вей Сие (Тайван).

Отпадна шампионката от 2017-а и трета в схемата Гарбине Мугуруса. Испанката отстъпи на Алисън ван Аутванк от Белгия със 7:5, 2:6, 1:6 и приключи рано-рано.

Финалистката от 2016 година Анжелик Кербер (Германия) преодоля сет пасив и победи 18-годишната американска квалификантка Клеър Лю с 3:6, 6:2, 6:4 за близо два часа игра.

Кербер направи решаващ пробив за 4:3 в третия сет срещу Лю, която е най-младата тенисистка в турнира.

Германката загуби финала на "Уимбълдън" през 2016 година от Серина Уилямс (САЩ).

Друга финалистка в турнира Южени Бушар от Канада загуби във втория кръг от 17-а поставена Ашли Барти (Австралия) с 4;6, 5:7.

Бушар отстъпи на финала през 2014 година пред Петра Квитова (Чехия).