Симон Антони Иванов приключи участието си на „Уимбълдън“

Черна гора

Симон Антони Иванов отпадна в първия кръг на юношеския турнир на Откритото първенство на Великобритания  по тенис. Българинът отстъпи пред Дрю Беърд (САЩ) с 6:4, 4:6, 6:4.

Симон Антъни Иванов допусна пробив в третия гейм на първия сет и загуби частта с 4:6. Във втория сет българинът поведе с 3:0, след това с 5:2 и въпреки, че допусна пробив, веднага го върна и изравни резултата. Третата част започна с взето подаване от Беърд, като реализира пробива на нула. След това си взе подаването и поведе с 3:1. Българинът можеше да измъкне мача, след като върна порбива за 4:4, но веднага след това американецът отново спечели на нула при подаване на Иванов и така спечели срещата.

Адриан Андреев ще има за съперник представителя на домакините  Джак Дрейпър във втория кръг днес.

При девойките в турнира на двойка Гергана Топалова и латвийската и партньорка Даниела Висман ще играят срещу американките Кейти Макнали и Уитни Осюигуи.