Загуба за „Левски“ в квалификациите за Лига Европа

„Левски“ започна със загуба участието с в квалификациите на турнира Лига Европа. В първият кръг на пресявките българите отстъпиха с 0:1 при гостуването си в Лихтенщайн пред носителя на купата на страната „Вадуц“. "

„Сините“ бяха определяни за фаворит в двубоя, но допуснаха поражение. Единственото попадение в двубоя отбеляза нападателят на Мохамед Кулибали в 14-та минута. До края на срещата момчетата на Делио Роси така и не успяха да върнат попадението и ще трябва да търсят обрат на реванша в София след седмица.

“Това беше мач, за който се наложи да променим настройката си бързо. Трябваше да направим промяна още на загрявката. Бяхме се подготвили по различен начин. Не играхме добре през първото полувреме. Със сигурност нито една загуба не е приятна. Не мога да кажа, че е срамна, но имахме възможност да се върнем в мача. Можеше съвсем спокойно да изравним. Във футбола се случва да загубиш.

През първото полувреме не бяхме равностойни. Не се представихме добре нито в атака, нито в средата на терена. През втората част те се прибраха назад. Не успяхме да ги пробием. Имахме няколко добри възможности, но не успяхме да се възползваме. Не ни липсва само Паулиньо. Играхме с много футболисти, които играят за първи път в такъв мач. Не мисля, че Паулиньо ще може да се оправи на 5 дни. Мача ще го решат тези, които излязат на терена. Все още не съм говорил с доктора. Мисля, че той ще даде по-добра оценка за състоянието на Тиам и Мариани.

Левски трябва да играе повече като отбор. В някои моменти не играхме като отбор. Случва се да има липса на свежест. В този мач се видя, че младите футболисти все още не са готови“, заяви след края на срещата наставникът на „Левски“ Делио Роси.