„Лудогорец“ с разгромна победа в първия мач в Шампионската лига

Снимка: arkiv

„Лудогорец“ започна с разгромна победа участието си в европейските клубни турнири. Българският шампион надиграха с категоричното 7:0 като домакини на северноирландския „Крусейдърс“ в първия си мач в първия предварителен кръг на Шампионската лига по футбол.

Марселиньо откри резултата в 25-ата минута. В края на първото полувреме момчетата на Пауло Аутори удвоиха аванса си след автогол на Родни Браун.

След почивката домакините продължиха да диктуват играта и стигнаха до нови пет попадения. Първо Кешеру отбеляза в 53-ата минута за 3:0. В 66-ата Марселиньо реализира втория си гол в мача за 4:0.

Две минути по-късно в игра се появи полският нападател Якуб Шверчок, който в рамките на само седем минути вкара хеттрик (73‘, 78‘, 80‘), оформяйки крайното 7:0.

"Поздравявам играчите. Много добър мач. Преди неговото начало нищо не беше решено и не ни беше лесно. Пресирахме през цялото време и бяхме организирани както в защита, така и в нападение. Доволен съм и се надявам да продължим по същия начин. Футболистите следваха всичките ми инструкции, но без качествата им нямаше да спечелим по този начин. След първия гол нещата станаха по-лесни и през второто полувреме създадохме повече положения", заяви наставникът на "Лудогорец" Пауло Аутори.

Реваншът е след седмица.

Хубчев: Излизаме за победа срещу Словения

Селекционерът на България Петър Хубчев заяви, че отборът ни трябва да победи утре Словения в последния мач от група 3 в Лигата на Нациите и друго не го интересува в момента. "Имаме нашите наблюдения върху промените в отбора на Словения. Но се надявам, че отново ще покажем същия агресивен подход, както досега. Момчетата оценяват важността на двубоя...

публикувано на 18.11.18 в 19:51

Звездата на Словения: Силата на българите е в колектива

Словения ще играе за победа срещу България в мача от Лигата на нациите, заяви халфът на словенския отбор Йосип Иличич. Словенците нямат шансове за класиране от трета във втора дивизия на турнира, докато "лъвовете" могат да заемат първо място в крайното класиране. "Трудно е да се говори за очаквания при загубени шансове за класиране. Ще гледаме да се..

публикувано на 18.11.18 в 19:33

Англия отива на финалите за Лигата на Нациите

Англия спечели група 4 в дивизия "А" на турнира Лига на нациите, след направи пълен обрат срещу Хърватия и спечели с 2:1 като домакин. По този начин отборът на Гарет Саутгейт изпревари с една точка Испания, а Хърватия остана на последното трето място с три пункта зад англичаните и през следващото издание на турнира ще играе в дивизия "Б". Хърватите..

публикувано на 18.11.18 в 17:59

Георги Костадинов бил отличник срещу Кипър

Георги Костадинов е футболистът в българския национален отбор с най-голям километраж от мача с Кипър, докато заедно със Симеон Славчев си поделят лидерската позиция по пресечени пасове, показва статистиката на официалния партньор на УЕФА за турнира Лига на Нациите hisense.co.uk. Другият отличник от този мач е Николай Бодуров. Защитникът, който е играл..

публикувано на 18.11.18 в 17:53

Стоичков: Гуардиола като футболист или като треньор?

Носителят на Златната топка за 1994 година Христо Стоичков предпочита Хосеп Гуардиола като футболист, отколкото в качеството му на треньор. Двамата бяха съотборници в "Барселона" през 90-те години на миналия век. "Гуардиола като футболист или Гуардиола-треньор? Предпочитам Пеп като играч, защото сме били съотборници и знам какво може на терена. Не ми е..

публикувано на 18.11.18 в 16:32
Алберт Попов

Алберт Попов с първи точки за световната купа

Алберт Попов завърши на 20-о място в слалома валиден за световната купа по ски алпийски дисциплини във финландския зимен център Леви. Така българинът взе първите си точки в подреждането за Големия кристален глобус. Талантливият ни състезател се представи стабилно и в двете спускания, като финишира с изоставане от  2.49 секунди от победителя в..

публикувано на 18.11.18 в 15:14
Леонардо Бонучи (в средата) е щастлив в

Бонучи: Идиоти са тези, които ме освиркват

Защитникът на италианския футболен гранд "Ювентус" Леонардо Бонучи бе бурно освиркван от група фенове на "Милан" по време на мача на Италия срещу Португалия (0:0) в Лигата на нациите. Срещата се игра на "Сан Сиро" в Милано и привържениците на "росонерите" използваха момента да покажат отношението си към Бонучи. Както е известно, бранителят игра един..

публикувано на 18.11.18 в 13:32