„Лудогорец“ с разгромна победа в първия мач в Шампионската лига

Снимка: arkiv

„Лудогорец“ започна с разгромна победа участието си в европейските клубни турнири. Българският шампион надиграха с категоричното 7:0 като домакини на северноирландския „Крусейдърс“ в първия си мач в първия предварителен кръг на Шампионската лига по футбол.

Марселиньо откри резултата в 25-ата минута. В края на първото полувреме момчетата на Пауло Аутори удвоиха аванса си след автогол на Родни Браун.

След почивката домакините продължиха да диктуват играта и стигнаха до нови пет попадения. Първо Кешеру отбеляза в 53-ата минута за 3:0. В 66-ата Марселиньо реализира втория си гол в мача за 4:0.

Две минути по-късно в игра се появи полският нападател Якуб Шверчок, който в рамките на само седем минути вкара хеттрик (73‘, 78‘, 80‘), оформяйки крайното 7:0.

"Поздравявам играчите. Много добър мач. Преди неговото начало нищо не беше решено и не ни беше лесно. Пресирахме през цялото време и бяхме организирани както в защита, така и в нападение. Доволен съм и се надявам да продължим по същия начин. Футболистите следваха всичките ми инструкции, но без качествата им нямаше да спечелим по този начин. След първия гол нещата станаха по-лесни и през второто полувреме създадохме повече положения", заяви наставникът на "Лудогорец" Пауло Аутори.

Реваншът е след седмица.

Мартин Чой: Имам две счупени ребра, но другата седмица ще карам на пистата в Риека

Мартин Чой с победа на писта „Долна Митрополия“

Мартин Чой спечели убедителна победа в кръга от националния шампионат по мотоциклетизъм на писта на летищен комплекс „Долна Митрополия“. Пилотът на „EKO BMW Racing Team“ кара убедително по време на цялото състезание, като подобри собствения си рекорд на пистата. Чой завъртя най-бързата обиколка за 1 минута 31 секунди 124 хилядни. Въпреки..

публикувано на 24.09.18 в 12:52

Григор Димитров с позиция надолу, а Виктория Димитрова с две нагоре в света

Григор Димитров отстъпи с една позиция и вече заема осмо място в новото издание в световната ранглиста с актив от 3755 точки. Първата ни ракета размени мястото с Доминик Тийм, който от тази седмица е по номер 7 в класацията след титлата в Санкт Петербург. Лидер остава Рафаел Надал с 8760 точки, следван от Роджър Федерер с 6900 точки   и Новак..

публикувано на 24.09.18 в 11:05
Тайгър Уудс

Тайгър Уудс спечели турнир след 5 години пауза

Американският голфър Тайгър Уудс спечели първия си турнир от пет години, след като триумфира в надпреварата в Атланта. 42-годишният спортист постигна 80-а победа в кариерата си в PGA Tour и се нуждае от още два трофея за да стигне рекорда на Сам Снид. В последните години Тайгър Уудс имаше проблеми с контузии, както и с употреба на..

публикувано на 24.09.18 в 10:46
Майкъл Иванов

Майкъл Иванов с първа европейска титла в супермотото

Майкъл Иванов с КТМ стана за първи път европейски шампион по супермото. Състезателят на „НСА Моторспорт“ оглави класирането в клас S 3със 138 точки. В първия манш пилотът от Троян водеше оспорвана битка за първото място с Хакан Халми (МСК Севлиево с КТМ) през всичките 12 обиколки. В последните 10-тина метра побърза да се израдва на успеха,..

публикувано на 24.09.18 в 10:38
Тим

Европа победи тима на Света в турнира "Лейвър къп"

Отборът на Европа спечели титлата на тенис турнира "Лейвър къп" за втора поредна година след успех над тима на света с 13:8 успеха. В решаващата битка в Чикаго Александър Зверев надигра Кевин Андерсън с 6:7, 7:5, 10:7 и осигури нужните точки на европейците за трофея. Андерсън спечели първия сет след тайбрек, но след това Зверев направи обрат..

публикувано на 24.09.18 в 09:46
Мей Махлангу

Новата звезда на "Лудогорец": "Ботев" си беше написал добре домашното

Новото попълнение на "Лудогорец" Мей Махлангу вкара един от головете за обрата при визитата на "Ботев" (Пловдив) с 3:2, а след срещата от деветия кръг на Първа професионална футболна лига заяви, че се чувства щастлив в новия си отбор и се стреми да се подобрява с всеки мач. "Бях на скамейката, беше много труден мач. "Ботев" си беше написал..

публикувано на 24.09.18 в 00:48
Теодор Тодоров

Напрежението ни дойде в повече, смята Теодор Тодоров

Напрежението е попречило на волейболистите ни да се представят по-добре в мачовете от световното първенство. В това е убеден центърът на нашите национали Теодор Тодоров. "Напрежението в отбора дойде малко повече. След като стана ясно, че не можем да продължим, беше важно да победим за световната ранглиста. Има за какво да съжаляваме. Не бяхме в толкова..

публикувано на 24.09.18 в 00:42