„Порто“ спечели за рекорден 21-ви път Суперкупата

Шампионът на Португалия по футбол – „Порто“, спечели за рекорден 21-ви път Суперкупата на страната, като във Авейро тимът се наложи с 3:1 над „Авеш“. Изненадващо символичните гости от „Авеш“ откриха резултата още в 14-ата минута, когато Клаудио Фалкао Сантош се разписа с мощен диагонален удар по земя от около 25 метра. Ясин Брахими обаче бързо възстанови паритета в мача, след като в 25-ата минута направи чудесно двойно с централния нападател Винсент Абубакар и сам прокара топката между краката на вратаря на „Авеш“.

В 67-мата минута Максимилиано Перейра изведе „Порто“ напред  в резултата, реализирайки от нищожен ъгъл за 2:1. Крайното 3:1 оформи мексиканецът Хесус Корона в 84-ата минута с мощен удар с десния крак от границата на наказателното поле.