Димитър Димитров на финал на Европейското по спортна гимнастика

Димитър Димитров
Снимка: Архив

Димитър Димитров се класира за финала на прескок на Европейското първенство по спортна гимнастика за мъже в Глазгоу (Шотландия).

Димитров влиза сред осемте най-добри на континента с шеста оценка от 14.199 точки. Първите осем състезатели на всеки уред се класират за финала, където се започва от начало. Финалът на прескок е в неделя от 18.30 часа българско време. В първа оценка на финала на прескок влиза Андрей Медведев (Израел) - 14.849 точки.

Димитров игра само три уреда, а останалите му оценки са 13.400 точки на земна гимнастика и 11.566 на кон с гривни. Той можеше да бъде финалист и на земя, но направи малки грешки в изпълнението си.

Другият българин - Йордан Александров, игра всичките шест уреда и събра сбор от 76.031 точки. Той получи оценки 13.066 точки на земя, 10.766 на кон с гривни, 11.900 на халки, 13.733 на прескок, 13.200 на успоредка и 13.366 на висилка. Оценката му на висилка е 15-а от общо 92-а играли на този уред.

България участва само с двама състезатели при мъжете и с отбор от пет гимнастици при младежите, които ще играят квалификации утре.

При мъжете има само отборно класиране и финали на отделните уреди, без индивидуален многобой.

Денислав Коджабшев със сребро от световно първенство

Българинът Денислав Коджабашев спечели исторически първи медал за България в тениса на маса от световно първенство.  Левичарят от Варна заслужи сребърното отличие на сингъл по тенис на маса за хора с увреждания в Клас 10 на първенството на планетата в словенския град Лашко.  На финала възпитаникът на Асен Асенов загуби с 0:3 гейма (10:12,..

публикувано на 21.10.18 в 11:51
Роналдо с нов рекорд

Кристиано Роналдо постигна нов личен рекорд, след като отбеляза гола за „Ювентус“ при домакинското 1:1 с „Дженоа“ в мач от 9-ия кръг на италианското първенство. Така португалецът стана първият футболист в историята, вкарал 400 попадения в срещи от най-добрите 5 първенства на Европа – в Англия, Испания и Италия. Роналдо е вкарал 84 от..

публикувано на 21.10.18 в 11:44
Меси има счупване на кост на ръката

Лионел Меси има счупване на кост на дясната ръка и ще пропусне мачовете на „Барселона“ в следващите поне 3 седмици, съобщиха от клуба. Капитанът на тима получи травмата в средата на първото полувреме при победата над „Севиля“ с 4:2 в мача от 9-тия кръг на испанското първенство. Веднага той бе отведен в болница, като се очаква да не играе в 4 мача,..

публикувано на 21.10.18 в 11:40
Мария Николова финишира на Кападокия

Мария Николова отново първа в ултрамаратона Кападокия Ултра

Втора поредна победа за българката в престижното състезание в Кападокия, Турция. След като миналата година Мария зае първото място при жените, тази година тя повтори успеха си, като дори подобри времето си с повече от час. В събота (20 октомври) бегачката ни измина 119-километровото трасе, с денивелация 3730 метра за 13 часа и 14 минути (при 14 часа..

публикувано на 21.10.18 в 10:17
Масов бой на мач в НБА

Отборът на „ЛА Лейкърс“ с Леброн Джеймс в състава записа втора поредна загуба от старта в Националната баскетболна асоциация (НБА). „Езерняците“ допуснаха поражение в своята зала от „Хюстън Рокетс“ със 115:124. Грозни сцени се разиграха на полето само 4 минути преди финалната сирена. В този момент разликата в резултата бе само една точка в..

публикувано на 21.10.18 в 10:09
Хамилтън потегля първи за Гран при на САЩ

Люис Хамилтън с „Мерцедес“ ще стартира от първа позиция в днешното състезание за Гран при на САЩ, кръг от шампионата във „Формула 1“. Британецът спечели своя 82-ри полпозишън, след като даде най-добро време от 1:32,237 минути в квалификацията за място. Той изпревари Себастиан Фетел („Ферари“) само с 0.061 секунди, а трети се нареди другият пилот на..

публикувано на 21.10.18 в 08:51
Мирослав Киров стигна до репешажите за бронза

Наш борец продължава за бронза на световното

Мирослав Киров стигна до репешажите за бронза в първия ден от световното първенство по борба в унгарската столица Будапеща. Руснакът Заурбек Сидаков, от когото той загуби на четвъртфиналите, поднесе поредната сензация на първенството. На полуфиналите в  категория до 74 кг на свободния стил той отстрани и Франк Чамизо (Италия), бронзов олимпийски..

публикувано на 20.10.18 в 22:30