Калейн e 4-та, а Тасева - 5-та в многобоя при жените на Световната купа в Казан (Русия)

Боряна Калейн

Боряна Калейн се класира на четвъртото място, а Катрин Тасева е пета в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Казан (Русия). Двете българки също така се класират за финалите на всичките четири уреда. Калейн получи днес 18.950 точки за страхотното си изпълнение на на бухалки, от които 10.700 за трудност. Тя има и 16.600 на лента, събирайки сбор от 73.400 точки. Вчера българката беше оценена с 19.000 на топка и 18.850 на обръч. Катрин Тасева е пета със 73.050 точки. Днес тя допусна грешка на бухалки и получи оценка от 18.000 точки, а на лента има 17.050. Вчера Тасева беше оценена с по 19.000 точки за изпълненията си на обръч и на топка. Шампион в многобоя стана Александра Солдатова от Русия със сбор от 80.400 точки, колкото получи и сънародничката й Дина Аверина, но Солдатова е с по-високи оценки за изпълнение. Бронзовото отличие спечели Линой Ашрам от Израел със 78.800 точки.

От 16.45 часа започва състезанието при ансамблите с три топки и две въжета, където България е със стартов номер 13. Българските гимнастички водят в класирането за  многобоя след изиграването на съчетанието с пет обръча снощи. По програма от 12.00 до 16.00 часа в неделя са финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите. Това е последно състезание преди Световното първенство в София от 10 до 16 септември.