Холандия повали и Франция в Русе

Нгапет не може да преодолее блокадата на Холандия.

Отборът на Холандия продължава с големите изненади, като надигра Франция 3:2 (23:25, 19:25 25:21 25:23, 15:13) в четвъртия си мач от група „В“ в Русе на Световното първенство по волейбол в България и Италия.

С това "лалетата" записаха трета победа в този поток, след като спечелиха и срещу Бразилия, и напълно завързаха възела на интригата в тази група за крайното класиране. След този успех Холандия вече е на втора позиция и с 8 точки, като измести оттам Франция, която е с две победи, две загуби и 8 точки. Водач продължава да е Канада с три победи и 9 точки, Бразилия е на четвърта позиция с две победи, една загуба и 5 точки.

Най-резултатен бе Нимир Абдел-Азиз с 31 точки (1 блокада, 4 аса), Мартен Ван Гардерен завърши с 12 точки. За Франция Стефан Бойер приключи с 21 точки (4 блокади, 1 ас), звездата Ървин Нгапет реализира 17 точки (1 блокада).

Днес Холандия играе срещу Египет в 17:00 ч., Бразилия среща Канада от 20:30 ч, а Франция почива.