Диана Петкова на полуфинал в Буенос Айрес

Диана Петкова
Снимка: bgswim.com

Българката Диана Петкова се класира за полуфиналите на 50 метра свободен стил в турнира по плуване на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

Петкова завърши четвърта в шеста серия с 26.00 секунди. Така българката се нареди 10-а в общото класиране на квалификациите. Първите 16 продължават на полуфиналите в дисциплината, които са по-късно тази нощ.

Българката завърши на 13-о място в полуфиналите на 100 метра свободен стил,

Йордан Янчев се класира втори във втора серия на 800 метра свободен стил. Българинът финишира за 8:13.49 минути и не успя да намери място сред осемте финалисти.

Казийски и Пенчев се поздравиха с успех.

Казийски и Пенчев спечелиха в Полша

Матей Казийски и "Сточня" (Шчечин) победиха като гости с 3:0 (25:22, 26:24, 27:25) тима на "Ястжембски" (Венгел) в двубой от третия кръг на полското първенство по волейбол.  Българският нападател Казийски се отличи с 10 точки, а съотборникът му Николай Пенчев влизаше на полето като резерва, но не записа точков актив.  Най-резултатен за победителите..

публикувано на 22.10.18 в 11:53

Излиза биографията на Димитър Бербатов

Димитър Бербатов - най-ярката футболна звезда на България през XXI век, постигнала световна известност,  за първи път разказва от първо лице за футболното щастие, успехите, трудностите, близките… На 10 ноември 2018 г. от 12:30 ч. луксозното издание „По моя начин” ще бъде официално представено в книжарница „Сиела“ в Paradise Center (бул...

публикувано на 22.10.18 в 11:23
Цветан Соколов игра цял мач при победата на

Соколов и Йосифов записаха победи в Италия

Цветан Соколов и неговият "Кучине Лубе" (Чивитанова) спечелиха втора победа в италианския шампионат по волейбол. В двубой от втория кръг отборът надигра с 3:0 (25:19, 25:23, 25:18) у дома състава на "Консар" (Равена) пред над три хиляди зрители за малко над един час. Българският национал Соколов реализира седем точки и беше на полето през целия мач, а..

публикувано на 22.10.18 в 10:58
Джеф Скинър от

Успехи за "Тампа Бей" и "Бъфало" в НХЛ

Брeйдън Пойнт вкара гол и подаде за още два, а "Тампа Бей" победи с 6:3 "Чикаго", за да излезе на 2-о място в Атлантическата дивизия. Начело е "Торонто" с 12 точки, а "Тампа Бей" е с 11. Истинсkа виелица се изви пред вратата на гостите от "Чикаго", които трябваше да поемат 33 удара. Това е и рекорд за най-много удари по вратата за един период от..

публикувано на 22.10.18 в 10:38
Стеф Къри отбеляза 30 точки за

Първа загуба за шампиона "Голдън Стейт" през сезона

Шампионът "Голдън Стейт Уориърс" претърпя първа загуба през новия сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА).  "Воините" загубиха гостуването си на "Денвър Нъгетс" с 98:100.  Преди заключителната четвърт домакините имаха преднина от 10 точки и успяха да стигнат до трета поредна победа. Стеф Къри стана най-резултатен в мача с 30 точки, а Кевин..

публикувано на 22.10.18 в 10:25
Емре Джан (вляво) има проблеми с щитовидната жлеза.