Федерер продължава защитата на титлата в Шанхай

Роджър Федерер записа осма поредна победа в Шанхай.

Водачът в схемата на „Мастърс 1000“ турнира по тенис в Шанхай Роджър Федерер продължава защитата на трофея си.

Швейцарецът се наложи с 6:4, 7:6(4) над осмия поставен Кей Нишикори от Япония след почти 2 часа игра на централния корт и е на полуфинал.

Маестрото започна устремно и поведе с 4:1 гейма след два пробива. Нишикори се окопити и върна единия. При 5:4 Федерер сервираше за сета. Той поведе с 40:0 и приключи частта с шестия си ас.

Швейцарецът стартира и втория сет с брейк след двойна грешка на съперника. Веднага след това Нишикори стигна на свой ред до точка за пробив, но не успя и рекордьорът по титли от Големия шлем затвърди за 2:0.В четвъртия гейм японецът отново имаше точки за пробив, но пак не успя. Упорството на Кей беше възнаградено с брейк за 3:3. Логично се стигна до тайбрек.

Нишикори поведе с 4:1 точки, но Федерер изравни при 4:4 и след това до края не загуби точка. 37-годишният Роджър приключи мача с ефектна къса топка.

На полуфиналите Маестрото се изправя в събота срещу Борна Чорич.

Хърватинът се класира за тази фаза, след като победи изненадата в турнира Матю Ебдън със 7:5, 6:4.

В другата среща утре ще играят Новак Джокович и Александер Зверев.