"Борусия" (Дортмунд) победи "Байерн"

Снимка: sportal.bg

"Борусия" (Дортмунд) триумфира в класическото дерби на Германия с "Байерн" (Мюнхен), след като се наложи с 3:2 като домакин в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата.

С победата играчите на Люсиен Фавр увеличиха преднината си на върха на 7 точки пред шампионите и запазиха дистанция от 4 пред втория "Борусия" (Мьонхенгладбах), който по-рано днес спечели с 3:1 като гост на "Вердер" (Бремен).

Домакините от Дортмунд на два пъти се озоваваха в ролята на догонващи в резултата след попадения на Роберт Левандовски, но на два пъти Марко Ройс изравняваше. Победният гол пък падна в 73-ата минута, а негов автор стана испанецът Пако Алкасер, който се появи като смяна в началото на втората част.

С победата "Борусия" събра 27 точки, с които води, докато "Байерн" е трети с 20 пункта.