„Берое“ с победа срещу „Академик Бултекс“ в българския мач от Балканската лига

"Берое"

„Берое“ надигра с 95:86 точки като гост „Академик Бултекс“ в българския мач от Балканската лига по баскетбол.

Гостуващият тим взе аванс в края на първата част след тройки на Конър Франкамп, но точно преди почивката пловдивчани се върнаха в двубоя. След 20 минути игра „Берое“ водеше с 44:42 точки.

В третата четвърт воденият от старши треньора Любомир Минчев състав отново игра по-силно и натрупа аванс от девет точки преди последните десет минути от двубоя. Във финалната част домакините не успяха да направят обрат и закономерно се стигна до нов успех за старозагорци.

Дайшън Найт се отличи с 23 точки за отбора от Пловдив, а неговият съотборник Васил Бачев добави още 17 точки. За победителите Франкамп отбеляза 29 точки, а Адонис Филър реализира 19 точки.

Успехът е трети пореден за „Берое“, който е начело в класирането заедно с „Теута“. За момента „Академик Бултекс“ има една победа и две поражения.