„Кардиф“ се измъква от опасната зона

Отборът на „Кардиф“ победи гостуващия „Уулвърхемптън“ с 2:1 в първия мач от 14-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Гостите поведоха чрез Мат Дохърти в 18-ата минута, но през второто полувреме домакините стигнаха до обрат след голове на Арон Гунарсон в 65-ата и Джуниър Хойлет в 77-ата минута.

Така след третия си успех от началото на сезона „Кардиф“ се измъкна от опасната зона и се изкачи на 15-о място с 11 точки, а „Уулвърхемптън“ е на 11-а позиция с 16 точки. „Вълците“ продължиха серията си без победа във Висшата лига на шест мача.

Защитникът Мат Дохърти се разписа в началото на двубоя в своя юбилеен мач номер 200 в елита на Англия. Исландският халф Арон Гунарсон изравни в 65-ата, а Джуниър Хойлет донесе победата на домакините с гол след прецизен удар от ъгъла на наказателното поле 13 минути преди края.