Шеста победа за „Берое“ в Адриатическата лига

Отборът на „Берое“ (Стара Загора) постигна шеста поредна победа от началото на сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Българският тим се наложи над гостуващия „Цинкарна Целе“ (Словения) със 79:74 (23:29, 19:9, 15:22, 22:14) в среща от седмия кръг.

Възпитаничките на Татяна Гатева са начело в класирането с 13 точки след шест победи и една загуба, а за „Цинкарна“ това бе първо поражение след четири поредни успеха. Тимът е трети с 9 точки, а на второ място е „Цървена звезда“ (Сърбия) с 10 точки.

Двата тима изиграха равностоен мач, които се реши в последните две минути. Гостенките започнаха силно мача и поведоха с 29:19 т. Българките отговориха със серия от 11 безответни точки в началото на втората част и стигнаха до обрат - 36:31. На почивката „Берое“ имаше аванс от 42:38. Баскетболистките на „Цинкарна“ играха по-добре в третата четвърт и отново поведоха - 53:46, а след 30 минути имаха преднина от 60:57 т.

Българките направиха серия от 15:5 т. и взеха аванс от 72:65 т. в началните минути на последната част, но с три поредни тройки съперничките им отново поведоха - 74:72. Домакините отговориха с тройка на Снежана Алексич и с кош на Бриана Люис за 77:74 57 секунди преди сирената. До края Алексич реализира и два наказателни удара.

За „Берое“ се отличи Ана Почек, която направи „дабъл-дабъл“ - 19 точки и 14 борби, а освен това добави 7 асистенции. Бриана Люис се отчете със 17 точки, Снежана Алексич вкара 16, с 14 точки завърши Виолина Кочева. За „Цинкарна Целе“ Ранджи Бесар бе най-резултатна с 23 точки, а 22 вкара Зала Фришковец.

В следващия си мач на 19 декември „Берое“ е домакин на „Цървена звезда“.