от 15.00 часа

„Академик“ (Пд) бие в Балканската лига

„Академик“ (Пловдив) надигра македонския "Кожув"
Снимка: Росен Ракаджиев

„Академик Бултекс 99“ (Пловдив) постигна трета победа в Балканската лига по баскетбол.

Пловдивският тим, воден от старши треньора Дарко Костич бе с класа над македонския „Кожув“ и го надигра с  88:57 точки в  зала "Колодрума".

През целия мач домакините бяха по-добрият отбор и не оставиха съмнение в превъзходството си, демонстрирайки и отличен процент в далечната стрелба - 12 тройки от 27 опита или 44 процента успеваемост.

„Академик“ взе комфортен аванс от 13 точки още в първата четвърт, а през втората авансът на домакините набъбна още повече.

И след почивката пловдивският тим продължи напълно да контролира мача, а две тройки на Дайшон Найт вдигнаха разликата над 20 точки.

В последната четвърт авансът на пловдивчани прехвърли 30 точки, а Дарко Костич вкара в игра всички свои състезатели, включително и 14-годишния талант Симеон Димитров.

Васил Бачев бе най-резултатен за победителите с 20 точки, от които 6 тройки, Дайшон Найт добави 15, Секулов - 14.

С тази победа „Академик“ излезе на върха в Балканската лига с 9 точки, пред „Берое“, който има 8.