ЦСКА София загуби от деветия в Унгария

ЦСКА допусна загуба с 1:3 от деветия в унгарското първенство ФК Академия Пушкаш във втората си контрола от подготвителния лагер в Марбея, Испания.
    И трите гола "червените" инкасираха през второто полувреме, когато старши треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро пусна експериментален състав с голяма част от водещите подготовка с тима юноши.
    Срещата пропусна нападателят Мауридес, който утре се очаква да премине медицински прегледи и да стане футболист на Рапид Виена.
    След скучно първо полувреме, на почивката Ел Маестро направи осем смени и на терена се появиха Петър Петров, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Валентин Антов, Евандро, Жоржиньо, Йоан Бауренски и Никола Борисов.
    Унгарците се възползваха от липсата на синхрон в редиците на "червените" и отбелязаха три бързи гола. Резултатът бе открит от Арабули в 54-а минута. Последва второ попадение в 62-а минута на Латифи, а три по-късно Трайковски вкара за 3:0.
    След третия гол в игра за ЦСКА влязоха Кирил Десподов и Тиаго, които раздвижи атаката на "армейците. В 81-а минута "червените" вкараха почетен гол след точно попадение на Тиаго, който бе изведен на чиста позиция от Евандро.
    Следващата контрола на ЦСКА в Испания е срещу китайския Шанхай Шенхуа на 23 януари.
    стартов състав на ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Стивън Перейра, Борис Секулич, Жанио Бикел, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Едвин Джеси, Енрике Рафаел,  Али Соу.