Славия победи Ботев (Враца) като гост

Старши треньорът на "Славия" Златомир Загорчич

Славия победи като гост Ботев (Враца) с 3:1 в първата среща от 23-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Двубоят закъсня с половин час, за да може заснеженият терен да бъде почистен.

Домовчийски можеше да открие резултата още във 2-ата минута, но Стериакис изби в корнер.

В 6-ата минута Венцислав Керчев бе изпуснат при центриране от фаул и с удар от близко разстояние изведе Ботев напред.

Последваха нови пропуски за домакините, след като Даниел Генов и Домовчийски бяха отразени от стража на "белите".

В 38-ата минута защитата на Ботев Враца подцени пас към Радослав Кирилов, който хладнокръвно премина през трима защитници и простреля Красимир Костов за 1:1.

Втората част далеч не бе толкова интересна и двата отбора нямаха чисти положения за гол.

Все пак в 78-ата минута Димитър Велковски проби отляво и с хубав пас намери Чунчуков, който от няколко метра не сбърка. При подаването останаха съмнения за засада, но съдията Петър Костадинов и асистентът му останаха безмълвни.

Резервата Владислав Узунов реши всичко в тази среща, след като в 87-ата минута с удар по тревата оформи крайното 3:1.