Леброн Джеймс задмина Майкъл Джордън, но Лейкърс загуби отново

Леброн задмина Джордан при реализаторите.

Отборът на Лос АнджелисЛейкърс загуби у дома от Денвър Нъгетс с 99:115 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация и намали до минимум шансовете си за класиране за плейофите.

Двубоят в зала ,,Стейпълс Сентър“ започна по отличен начин за гостите от Колорадо, които спечелиха откриващата част, реализирайки цели 43 точки – 43:25. Втората четвърт бе историческа за голямата звезда на домакините Леброн Джеймс. При 55:35 в полза на Нъгетс при 6:45 до края на полувремето, бившият играч на Маями Хийт и Кливланд Кавалиърс отбеляза кош от средно разстояние за своята 12-а точка в срещата, което го изравни с легендарния Майкъл Джордан на четвъртата позиция във вечната ранглиста при реализаторите с 32 292 точки. Минута по-късно той получи пас от Ражон Рондо, премина през Никола Йокич и вкара отново, за да задмине легендата на Чикаго Булс.

Джеймс завърши с 31 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Джавел Макгий допринесе с 16, но възпитаниците на Люк Уолтън записаха ново поражение в лигата.