Балкан приключи участието си във ФИБА Къп, въпреки че победи Аполон в Ботевград
Снимка: bgbasket.com

Балкан приключи участието си в баскетболния турнир ФИБА Къп.

Ботевградчани бяха отстранени на осминафиналите от израелския Апоел Холон.

Те спечелиха реванша в Ботевград с 83:82 точки, но заради загубата с 4 точки като гост отпадат от надпреварата.

На четвъртфиналите Апоел ще има за съперник победителят от двойката Алба Фехервар – Телеком Баскетс Бон, които играят утре.

Балкан започна силно реванша срещу израелците и поведе първо с 5:0, а след това и със 17:7.

Преднината на „зелените“ достигна 11 точки, но Апоел бързо се съвзе от първоначалния шок и след силно включване на Дариън Аткинс намали изоставането си при 24:23 в полза на българския тим.

Началото на втория период бе кошмарно за баскетболистите на Небойша Видич, които допуснаха серия от 4:19, а на почивката Апоел водеше с 50:44.

Третата част отново бе за гостите, а през последната четвърт Апоел поддържаше крехък аванс, но малко повече от три минути преди края два поредни коша на Брандън Браун изведоха Балкан напред при 73:72.

При 80:80 нова тройка на ЛаМаркъс Рийд, върна надеждите на българския тим, но до края Апоел вкара два фаула и оформи крайния резултат.