Швейцария започна с победа като гост срещу Грузия

Националният отборл на Швейцария по футбол

Отборът на Швейцария започна с успех квалификационната си кампания за Евро 2020. „Кръстоносците“ надиграха при гостуването си Грузия с 2:0 в първи мач от група D.

Възпитаниците на Владимир Петкович не успяха да създадат кой-знае колко голови положения пред вратата на Джорджи Лория, като домакините пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата чрез Валери Казайшвили, който стреля право в тялото на вратаря Ян Зомер от близко разстояние.

През втората част гостите все пак достигнаха до важния успех след две попадения. Резултата откри играчът на Щутгарт Стивън Цубер в 57-а минута, който получи асистенция от Брийл Емболо. В края на двубоя швейцарците подпечатаха победата си чрез Денис Закария.

Така „кръстоносците“ потеглиха с три точки в група D, където са още отборите на Дания, Република Ирландия и Гибралтар.