Бразилците не можаха да победят скромния тим на Панама

Петкратният световен шампион Бразилия завърши 1:1 с Панама в контролен мач, игран на стадион "Драгао" в Порто.

Бразилия изигра един от най-слабите си мачове под ръководството на селекционера Тите, откакто той пое поста през 2016 година и не успя да победи непретенциозния отбор на Панама.

Лукас Пакета откри резултата в полза на Селесао в 32-а минута след пас на Каземиро. Панамците изненадващо изравниха само четири минути по-късно чрез Адолфо Мачадо и този резултат се запази до края.

Попадението на Мачадо е първото за Панама срещу Бразилия в историята. До момента панамците имаха четири загуби с инкасирани 16 гола от Бразилия.

През второто полувреме Ричарлисон и Каземиро уцелиха гредите за Бразилия, но тимът така и не успя да стигне до победата, макар че владееше топката в 78 процента от времето.

Бразилците играят серия от приятелски срещи в други страни в рамките на световното си турне. Седващата контрола е на 26 март с Чехия в Прага.