Джокович даде само 3 гейма на американец

Джокович е на четвъртфинал в Монте Карло.
Снимка: Ройтерс

Световният №1 в тениса Новак Джокович се класира на четвъртфинал на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло.

Сърбинът се наложи над Тейлър Фриц от Съединените щати с 6:3, 6:0 след 69 минути игра.

След равностойно начало 31-годишният белградчанин спечели четири поредни гейма от 1:2 и при 5:2 сервираше за сета. Фриц не се предаде и върна единия пробив. Но още в следващия гейм шампионът в Монако през 2015-а Джокович стигна до два сетбола и реализира втория, след като при удар на американеца топката закачи мрежата и излезе в аут.

Ноле започна с пробив и втория сет, когато поведе с 2:0 след двойна грешка на 65-ия в света янки. Фриц продължи да има проблеми с поривите на вятъра и да допуска непредизвикани грешки, което доведе до нов брейк за сърбина, който после го затвърди за 5:0. В следващия гейм Джокович стигна до мачбол и го реализира незабавно след бекхенд в аут на опонента си.

Победителят завърши мача с шест пробива срещу един допуснат. Той вкара 52 процента първи сервис и спечели 70 процента от точките при разиграването му.

Следващият съперник на Новак ще бъде Данийл Медведев, който отстрани по-рано днес Стефанос Циципас.