РБ Лайпциг за първи път на финал за Купата на Германия

Забитцер от РБ Лайпциг стреля към вратата на Хамбургер ШФ.

Отборът на РБ Лайпциг се класира за първи път в клубната история за финала в турнира за купата на Германия по футбол. Това стана факт след победа с 3:1 над втородивизионния Хамбургер ШФ в полуфиналите.

Датчанинът Юсуф Поулсен даде аванс на гостите от Лайпциг в 12-ата минута, но в 24-тата Бакери Ята, пристигнал преди няколко години като бежанец в Германия от Гамбия, изравни с прехвърлящ удар по диагонал от около 30 метра.
Домакините обаче трябваше да преживеят шок в 53-тата минута, когато Василе Яничич си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти топката пред самата голлиния.

Лайпциг реши всички в мача с трети гол в 72-ата минута, като той бе дело на шведа Емил Форшберг.

Във финала, който ще бъде на 25 май на "Олимпиащадион" в Берлин, РБ Лайпциг ще има за съперник победителя от срещата днес в Бремен Вердер и Байерн.