Лазаров и Донски на четвъртфинал в Созопол

Александър Донски (вляво) и Александър Лазаров придължават в Созопол на единично и на двойки.
Снимка: Любомир Тодоров

Националите за Купа „Дейвис“ Александър Лазаров и Александър Донски се класираха за четвъртфиналите на тенис турнира в Созопол, който е с награден фонд 15 000 долара.

Третият поставен Лазаров беше категоричен срещу австрийския квалификант Михаел Гльокнер и го победи с 6:0, 6:3 за малко повече от един час игра.

Партньорът му на двойки Александър Донски отстрани в българско дерби вторият поставен Александър Лазов с 6:2, 6:2 след 82 минути игра. Следващият му съперник е Никита Маштаков. Украинецът се наложи над Габриел Донев с 6:2, 2:0 и отказване на българина.

Още трима българи отпаднаха на единично днес. Пламен Милушев отстъпи на представящия Съединените щати асеновградчанин Васил Кирков с 2:6, 3:6. Вениамин Нив загуби с 2:6, 4:6 срещу водача в схемата Алтуг Челикбилек от Турция.а Симон Антъни Иванов се отказа при 0:3 в третия сет срещу №5 Шалва Джанашия от Русия. Победителят от този мач ще играе срещу Лазаров.