Рафаел Надал на полуфинал в Рим без загубен сет

Рафаел Надал

Осемкратният победител в Мастърс 1000 турнира в Рим Рафаел Надал е на полуфинал без загубен сет. Там го очаква Стефанос Циципас, който се класира без игра след отказа на Роджър Федерер.

Вторият поставен се наложи над Фернандо Вердаско в дербито на испанските левичари с 6:4, 6:0 за час и 39 минути игра.

Мачът започна зле за Рафа, който беше пробит в откриващия гейм, а в третия сънародникът му имаше възможност за 3:0, но топката се спря в лентата на мрежата и попадна в полето на Вердаско. Надал върна брейка при 3:3, а в деветия гейм отрази три поредни точки за пробив. Веднага след това левичарят от Манакор взе подаването на съперника и затвори сета.

Във втория Рафа се развихри и поведе с 5:0 само за половин час игра. Умореният Вердаско не оказа почти никаква съпротива. В шестия гейм Надал поведе с 40:15 и реализира втория си мачбол.

11-кратният шампион от „Ролан Гарос“ отрази осем от девет точки за пробив, а сам направи пет брейка.

Преди това за полуфиналите се класира и Диего Шварцман. Ниският аржентинец победи с 6:4, 6:2 Кей Нишикори от Япония. Шварцман очаква спечелили в срещата Новак Джокович – Хуан Мартин дел Потро.