Бихме САЩ в Лигата на нациите

България победи с 3:1 (21:25, 25:19, 25:23, 25:23) у дома САЩ в двубой от Лигата на нациите по волейбол за мъже.

В зала "Колодрума" в Пловдив американците дръпнаха с 16:12 при второто техническо прекъсване в срещата и поведоха в резултата след 25:21.

Вторият гейм беше различен и "трикольорите" имаха аванс от 13:10, възползвайки се от грешките на сервис за САЩ. Категоричното 25:19 дойде след атака за Тодор Скримов.

В третата част играта беше равностойна. Стигна се до 8:8, 11:11 и 20:20. При 23:23 последователни успешни нападения за Цветан Соколов и Мартин Атанасов фиксираха резултата на 25:23.

В последния гейм и двата отбора отново направиха серии от точки, но грешките в американския тим дадоха аванс за България в края. Силно представяне на гостите доведе резултата до 23:23, но две поредни точки за българите осигуриха победата още след първия мачбол.

Вторият пореден и общо пети успех за България осигури оставането на тима в Лигата на нациите и догодина. "Лъвовете" заемат 12-то място във временното класиране в турнира.

Най-резултатен за "трикольорите" стана Цветан Соколов със своите 20 точки, а Николай Николов добави още 10 точки. За САЩ Бенджамин Патч се отличи с 22 точки.

Успехът е трети за България срещу американците в последните 12 двубоя между двата отбора.