от 09.00 часа

Марк Маркес триумфира в Гран при на Сан Марино

Марк Маркес

Световният шампион Марк Маркес спечели Гран при на Сан Марино в световния шампионат, 13-ти кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм Мото GP.

26-годишният испански пилот на Хонда завърши за 42:25.163 минути и постигна седми успех през сезона и общо 51-ви в своята кариера.

Маркес се поздрави с успеха, след като в края изпревари Фабио Куартаро, който водеше почти през цялото състезание.

Френският пилот на Ямаха е на 0.903 секунди зад Маркес.

Трети след 27-те обиколки в Сан Марино се нареди Маверик Винялес. Испанецът, който се състезава за Ямаха, финишира на 1.636 секунди след победителя и се качи на подиума за четвърти път в последните шест кръга от сезона.

Испанецът Аугусто Фернандес с "Калекс" спечели в Мото 2.

Победата му обаче може да бъде отнета от съдиите, тъй като започна разследване срещу него за прекалено агресивно изпреварване срещу италианеца Фабио ди Джанантонио в последната обиколка.

Фернандес загуби баланс на един от последните завои, но в следващия използва инерцията си дори леко закачи Ди Джанантонио, за да го изпревари и да финишира в крайна сметка с 0.186 секунди преднина.

В клас Мото 3 първи е Тацуки Сузуки с „Хонда“.