Дунав остана без президент след 0:0 със Славия

Футболистите на Дунав останаха без президент след 0:0 със Славия
Снимка: ФК Дунав

Дунав и Славия завършиха наравно 0:0 в Русе, в мач от 9-ия кръг на футболното ни първенство.

Домакините имаха повече положения за гол, но не успяха ги отбележат.

В 20-ата минута русенци изтърваха първото си най-добро положение - Ахмедов изведе Свилен Щерев, който шутира, но топката мина покрай левия страничен стълб.

В 36-ата минута Лазаров центрира от ъглов удар, Ковачев стреля с глава, но вратарят Георги Георгиев извади топката от голлинията.

Домакините имаха претенции и за дузпа след единоборство между Емил Виячки и Стефан Христов, но съдията не показа бялата точка.

През второто полувреме Дунав нападаше често, като изтърва няколко положения. При едно от тях - в 77-ата минута, Диян Димов шутира от точката на дузпата, но топката мина над вратата.

В края на мача Славия пропусна чиста възможност - Славчо Шоколаров отправи далечен удар, с който изненада вратаря Макенджиев, но топката се удари в лявата греда. При добавката Емил Стоев пропусна да вкара.

Президентът на русенския клуб Симеон Симеонов пък обяви, че се оттегля от футбола.

"Оставям мястото свободно на всеки, който счита, че трябва да се занимава с каузата и идеята "Дунав Русе".

Считайте, че тази седмица съм се оттеглил официално. Сега изплащам заплатите, които дължа.

Оставям един абсолютно чист клуб - който иска, да го поема и да работи", каза Симеонов, който пое тима през 2010 година.