от 07.00 часа

Мартин Чой триумфира в Долна Митрополия

Мартин Чой
Снимка: личен архив

Мартин Чой (ЕКО BMW) победи шампиона Ангел Караньотов (OVERDRIVE, Дукати) в клас Супербайк от последния кръг на българския шампионат по мотоциклетизъм на писта. Домакин на финалните състезания беше писта "Долна Митрополия" край Плевен, където караха 115 състезатели от България, Турция, Румъния, Сърбия, Северна Македония и Гърция.

Караньотов спечели съботната квалификация с 24 хилядни от секундата пред Чой, но опитният пилот на BMW изпревари своя по-млад съперник още в първия завой. В крайна сметка Чой завърши 12-те обиколки с преднина от 8.7 секунди срещу Караньотов, който стана рано шампион със седемте си поредни победи. Чой завърши годината на второ място, а трети остана Роберт Мурешан (Румъния, Ямаха).

Жулиета Ленкова-Апостолова (МСК Плевен, Априля) завърши пред Пламен Христов (МСК Плевен, Априля) и Боян Петров (МСК Плевен, Априля) в SP125. Тя стана и шампион в този клас.

Христиан Бузалковски (Северна Македония, Хонда) завърши с аванс от 4.3 секунди пред Васил Кичуков ( Зедмото,Сузуки) и на 12.1 пред  Михаил Иванов ( ЕКО BMWрейсинг, Хонда) във F600. Шампион обаче е Янислав Димитров (Мотомания.бг, Хонда).

Християн Христов (MSC BG POWER, Кавазаки) спечели с 4.9 секунди пред Валентин Георгиев (Зедмото, Сузуки) в клас F1000 и завърши сезона по шампионски. Милен Георгиев (КИДА Моторспорт, Ямаха) направи същото в Суперспорт 600, след като изпревари турчина Фуркан Ерълмаз в осмата обиколка и го победи с 5 секунди.