Пари СЖ громи Ница като гост

Пари Сен Жермен разгроми Ница като гост с 4:1

Пари Сен Жермен продължи силното си представяне във френското футболно първенство, след като разгроми Ница като гост с 4:1 в първия мач от 10-ия кръг.

Домакините завършиха мача с 9 души на терена, след като в края настъпи неразбория на терена след изгонването на играч на Ница.

В 15-ата минута Анхел ди Мария беше изведен сам срещу вратаря домакините и откри резултата.

6 минути по-късно той удвои с прехвърлящ удар.

В 67-ата минута грешка на влезлия като резерва Маркиньос позволи на Каспер Долберг пред вратарското поле да отклони за Игнасиус Ганаго, който намали резултата.

Четвърт час преди края домакините обаче останаха с човек по-малко, след като Вилан Сиприен получи втори жълт картон.

В суматохата Кристоф Ереле удари шамар на Леандро Парадес, а след помощта на ВАР съдията го изгони и така Ница вече беше с 2 души по-малко на терена.

Влезлият като резерва в 83-ата минута Килиан Мбапе се разписа за 3:1 само пет минути след появата си в игра, а в добавеното време Мауро Икарди оформи крайното 4:1.