Дея спорт е полуфиналист

Наставникът на Дея спорт Франческо Кадеду..
Снимка: bgvolleyball.com, архив

Отборът на Дея спорт (Бургас), който спечели първото място в редовния сезон, успя да се класира за полуфиналните плейофи в мъжкото волейболно първенство. Момчетата на Франческо Кадеду победиха у дома Черно море (Варна) с 3:0 (25:11, 25:19, 25:17) в третия решаващ мач от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер в зала "Младост".

Така Дея спорт спечели плейофната серия с 2-1 победи и продължава напред към полуфиналите. Там бургазлии ще спорят с ЦСКА, който на 1/4-финалите отстрани Монтана след 2-0 победи. Първата среща между Дея спорт и "червените" ще бъде във вторник (2 април) в Бургас.

Черно море отпада от надпреварата за титлата, като ще завърши на 8-о място в крайното класиране, на което място приключи и след редовния сезон.

По публикацията работи: Владислав Стоянов