от 09.00 часа

Новият треньор на Балкан дебютира с успех

Снимка: Балкан Ботевград

Балкан не даде шанс на ЦСКА след 86:59 в отложена среща от 23-ия кръг, изиграна в „Арена Ботевград“. Мачът предложи известна доза интрига през първото полувреме, но в хода на второто „зелените“ увеличиха значително оборотите и нанесоха четвърто поредно поражение на „армейците“ в Първата шестица от шампионата. По този начин ботевградският тим ознаменува дебюта на Васил Христов, който пое поста на старши треньор по-рано през седмицата.

От редиците на „червените“ отсъстваше Васил Бачев, тъй като страда от травма в глезена. „Зелените“ продължават да се намират еднолично на четвъртото място във временното класиране с 16 победи и 10 загуби, а баскетболистите на Росен Барчовски заемат твърдо петата позиция с 13 успеха и 13 поражения. На 31 март (неделя) Балкан ще домакинства на Рилски спортист, докато ЦСКА ще има визита на Черно море Тича.

Николай Грозев даде криле на Балкан със своите 18 точки и 5 борби. Димитър Димитров го последва със 17 и 8 овладени под двата ринга топки, Майки Диксън се разписа с 13 точки, Йордан Минчев финишира с 10.

Георги Боянов отсрами ЦСКА със 17 точки и 6 борби.

По публикацията работи: Владислав Стоянов