Абитуриентският бал винаги е бил емоционално и незабравимо събитие. Но все се питам защо той е емоция повече на родителите, а не на децата. Често пъти това се прави в безумно големи мащаби и понякога вкусът отсъства. С такъв коментар Татяна Георгиева навлезе в седмичната тематична линия на Радиоприемница.
Татяна Георгиева е преподавател в Нов български университет (НБУ) и организатор на поредица от събития, обединени под общото заглавие „Майски дни на дизайна“.
Трябва да се гледа не само красотата, но и удобството – вметва след пресен опит Богдана Костова - студентката по моден и интериорен дизайн в НБУ.
Тя подчерта, че всеки дизайнер трябва да предложи нещо оригинално, за да бъде забелязан и да изгради свой авторитет и име в бранша.
Може да се търсят различни източници за информация и вдъхновение.
Тенденциите са за масовия потребител. Който държи на тоалета си, той трябва да изгради личен стил.
Модата е красиво и трудно нещо. Ученето има за цел да промени мисленето и гледната точка на хората, които се посвещават на това изкуство. Модният дизайнер наистина трябва доста да се потруди, за да постигне нещо в професията, смята още Татяна Георгиева.
Тази вечер с модно ревю се откриват поредните (трети) Майски дни на модата. В рамките на месец – месец и половина се предвиждат атрактивни събития като модни ревюта, модни инсталации, флаш моб в ретро трамвай (от пл. „Възраждане“ до НДК, на 26 април), изложба, уъркшоп, лекции и презентации. (Майските дни на артистичния дизайн пък се край морето.)
Дипломните ревюта на бакалаврите и магистрите по мода ще бъдат част от Balkan Fashion Week, по време на която ще бъде дадено началото и на международен конкурс за млади дизайнери.
Чуйте целия разговор на Катя Василева с Татяна Георгиева и Богдана Костова.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..